1xbet - Baste sportive në Shqipëri

Bonusi i mirëseardhjes 100% Deri në 100 euro

Libërbërësi ndërkombëtar 1xbet është një nga përfaqësuesit më të mëdhenj të tregut të shërbimeve të basteve dhe lojërave. Përvoja shumëvjeçare, një gamë e gjerë ofertash bastesh sportive, shërbimi me cilësi të lartë dhe pagesa të drejta për çdo fitore kontribuojnë në reputacionin dhe popullaritetin e patëmetë të kompanisë në komunitetin e lojërave në më shumë se pesëdhjetë vende anembanë botës.

Lokalizimi i faqes zyrtare të zyrës së librarive parashikon gjashtëdhjetë opsione përkthimi, përfshirë edhe gjuhën shqipe. Kjo është arsyeja pse portali 1xbet është burimi më i kërkuar për bastet sportive online në Shqipëri.

Informacioni i kompanisë 1xbet

1xbet

Libërbërësi 1xbet u themelua në vitin 2007 nga 1X Corp N.V., një kompani e regjistruar në Qipro. Që nga viti 2012, libralidhësi ofron shërbime bastesh në internet. Faqja zyrtare e internetit 1xbet pranon baste sportive në internet dhe organizon lojëra të fatit kazino bazuar në licencën Curacao eGaming. Portali është jashtëzakonisht i popullarizuar dhe ka mbi 400,000 përdorues të rregullt.

Librari sponsorizon garat ndërkombëtare sportive, Konfederata Afrikane e Futbollit, është partneri zyrtar i Kupës së Kombeve të Afrikës, partneri zyrtar i klubit të futbollit Astana, partneri zyrtar i basteve i klubit të Tottenham, partneri global i klubit të futbollit Barcelona dhe partneri zyrtar i basteve i klubeve të Liverpool dhe Chelsea.

1xbet ka marrë një sërë çmimesh prestigjioze, duke përfshirë çmimin SBC për Yllin në rritje të Inovacionit të basteve sportive.

Bonus i mirëseardhjes 1xbet

1xbet bonus

Një nga arsyet e popullaritetit të portalit është politika bujare e bonusit të kompanisë 1xbet, e cila ofron një gamë të gjerë bonusesh të përhershme dhe shumë oferta promocionale të rregullta dhe periodike.

Për përdoruesit e rinj të portalit, bookmaker ofron një bonus mirëseardhjeje 1xbet që ju lejon të dyfishoni shumën e depozitës tuaj të parë.

Bonusi ofrohet një herë dhe është i disponueshëm për një përdorues, llogari, kompjuter ose adresë IP. Paratë kreditohen automatikisht në llogarinë e bonusit të përdoruesit pas rimbushjes së parë të llogarisë kryesore.

Fondet e bonusit duhet të vihen pesë herë duke vendosur baste në një akumulues të tre ose më shumë ngjarjeve me një koeficient prej të paktën 1.40. Datat e fillimit të ngjarjeve në ekspres duhet të korrespondojnë me periudhën e vlefshmërisë së ofertës.

Pasi të plotësohen kushtet e bonusit dhe bastet janë llogaritur nga krijuesi i basteve, fondet kreditohen në llogarinë kryesore të lojtarit dhe mund të tërhiqen ose përdoren për baste të mëtejshme.

Kodi promovues 1xbet, i futur kur krijoni një llogari në një fushë të veçantë të formularit të regjistrimit, ju lejon të rritni madhësinë e bonusit të mirëseardhjes ose të merrni një ofertë ekskluzive nga kompania.

Bonuse të tjera 1xbet

Bonuset 1xbet janë gjithashtu të disponueshme për përdoruesit e rregullt të portalit të libralidhësve. Një listë e plotë e shpërblimeve, si dhe promovime 1xbet, janë paraqitur në seksionin “Promo”, i cili u ofron klientëve të rregullt:

 • Bonusi javor “Lucky Friday” në masën 100% të shumës së depozitës;
 • Dyfishimi i shumës së depozitës në promovimin “e mërkurë – shumëzo me dy”;
 • 25% cashback ditore kur depozitoni me Skrill dhe Neteller;
 • Rritje 10% në shanset e bastit të shumëfishtë fitues në promovimin “Parcela e ditës”;
 • Bonus personal i ditëlindjes;
 • 100% baste sportive ose sigurim i pjesëve;
 • Shansi për të arritur jackpotin e madh kur merrni pjesë në promovimin e “Star Jackpot”;
 • Bonus për një seri prej njëzet bastesh të pasuksesshme;
 • Baste falas për pjesëmarrësit e promocionit “Gara”;
 • Promovimi bonus “Futbolli pa gola” nëse ndeshja me një bast në barazim përfundon me rezultatin 0:0;
 • Hiper bonus deri në 250% në një bast fitues në një akumulator me deri në 25 ngjarje.

Për adhuruesit e garave eSports, krijuesi i basteve ofron një kthim parash deri në 30% kur vendosni baste në eSports.

Për bastet sportive, bastorëve u jepen pikë nxitëse, të cilat shkëmbehen me baste falas në “Vitrinën e Kodit të Promovimit” të portalit 1xbet.

Duhet të kihet parasysh se bonuset 1xbet u ofrohen përdoruesve që kanë regjistruar një llogari, kanë konfirmuar detajet e kontaktit dhe kanë kaluar procedurën e verifikimit. Është gjithashtu e nevojshme të merret parasysh se çdo ofertë bonus e krijuesit të basteve nuk është e disponueshme kur rimbushni një llogari duke përdorur kuletat e kriptomonedhave.

Ofertat e 1xbet

1xbet sporte

Në portalin 1xbet, bastet për garat sportive dhe eSports mund të bëhen duke vizituar seksionet “Sport” dhe “Live”, duke paraqitur më shumë se një mijë ngjarje në ditë. Libërbërësi pranon baste teke, akumulator, sistem ose zinxhir për futboll, hokej, tenis, regbi, basketboll, volejboll, vaterpolo, çiklizëm, si dhe sporte më pak të njohura si golf, snooker, shigjeta, kërcime me ski, kaçurrela dhe sporte të tjera ekzotike ekipore dhe individuale. Libërbërësi ofron një gamë të gjerë ngjarjesh ndërkombëtare, turne dhe kupa kombëtare, liga të të rinjve, gara rajonale dhe klubesh dhe ndeshje miqësore.

Burimi ofron shanse të larta dhe një përzgjedhje të madhe tregjesh shtesë kur bastet në ndeshje individuale.

Për bastet eSports, faqja ofron lojëra sportive dhe simulime, lojëra luftarake, lojëra me letra, revole, lojëra me role në internet dhe aventura, duke përfshirë disiplina të tilla si: Counter Strike, Dota, League of Legends, Mortal Kombat, Cyber ​​​​Poker dhe shumë gara të tjera.

Seksioni live i 1xbet nuk është inferior ndaj numrit të ofertave dhe sporteve për bastet para ndeshjes dhe ju lejon të bastni për sportet dhe luftimet e eSports gjatë ndeshjes.

Për adhuruesit e basteve jo standarde, krijuesi i basteve pranon baste për motin, politikën, ngjarjet e biznesit të shfaqjes dhe baste të tjera speciale.

Kazino online 1xbet u ofron kumarxhinjve një gamë të gjerë lojërash elektronike dhe pajisjesh të licencuara me lojëra letrash dhe tavoline, si dhe letra gërvishtëse, sporte virtuale dhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Ofertat shtesë të burimit përfshijnë lojëra televizive, llotari, Bingo, lojëra të markës 1x, poker sportiv dhe shtatë lotari.

1xbet live – baste live

Seksioni live 1xbet lejon jo vetëm bastet për sportet gjatë një ndeshjeje, por edhe shikimin e transmetimeve video live të ngjarjeve individuale. Bastet e drejtpërdrejta pranohen rreth orës dhe përfshijnë më shumë se tridhjetë tregje shtesë.

Pse Shqipëria bllokon faqet e lojërave të fatit dhe basteve sportive

Legjislacioni shqiptar që rregullon organizimin e lojërave të fatit në vend ka pësuar një sërë ndryshimesh. Në vitin 2018 u miratuan ndryshimet në ligjin nr. 155/2015 për lojërat e fatit në Republikën e Shqipërisë, sipas të cilit, nga 1 janari 2019, të gjitha llojet e lojërave të fatit në internet, si dhe vendosja e lojërave të fatit në tokë. Sallat e lojërave të fatit pranë resorteve kryesore turistike janë të ndaluara. Lejohet organizimi i lojërave të fatit në hotele me pesë yje në resorte turistike të licencuara jashtë zonave të banuara. Në republikë lejohen lojërat e bingos televizive dhe llotaria kombëtare.

Ristrukturimi pezulloi gjithashtu veprimtarinë e Autoritetit Mbikëqyrës të Lojërave të Fatit të Shqipërisë dhe dhënien e licencave për bizneset, duke rezultuar në mungesën e burimeve të lojërave të licencuara brenda vendit.

Në nivel qeveritar, kryhen censura në internet dhe kufizimi i aksesit në burimet e huaja të lojërave.

Mundësia për të përdorur shërbimet e faqes 1xbet Albania ofrohet nga lidhjet alternative të portalit të libralidhësve.

Çfarë është lidhja alternative 1xbet dhe si ta përdorni atë

1xbet alternativ

Lidhja alternative 1xbet, e quajtur gjithashtu pasqyrë, është një kopje rezervë e faqes zyrtare të internetit të kompanisë së basteve me një URL të modifikuar. Çdo lidhje alternative të çon në një faqe që ka një ndërfaqe dhe funksionalitet identik me burimin origjinal, i cili ruan të dhënat personale dhe financiare të klientëve, statistikat e basteve dhe të dhënat për bastet aktive në ngjarje sportive, që nuk kërkon riregjistrim dhe ju lejon të hyni në 1xbet duke përdorur hyrjen dhe fjalëkalimin e disponueshëm.

Lidhja pasqyrë 1xbet i siguron përdoruesit akses në listën e plotë të ofertave të basteve të basteve sportive, gamën e lojërave të kazinosë 1xbet, një listë bonusesh dhe promovimesh dhe ju lejon të bëni depozita dhe të tërhiqni para duke përdorur çdo shërbim të përshtatshëm pagese.

Mënyra më e lehtë dhe më e përshtatshme për të gjetur pasqyrën aktuale 1xbet ofrohet nga portali ynë. Shtoni një lidhje te burimi ynë te faqeshënuesit e shfletuesit tuaj ose në ekranin bazë të pajisjes tuaj celulare dhe lidhja alternative aktuale për të shkuar në portalin e libralidhësve 1xbet do të jetë gjithmonë e disponueshme.

1xbet hyni – si ta bëni atë

1xbet hyniNdiqni lidhjen alternative të 1xbet nga faqja jonë e internetit në portalin e libralidhësve dhe krijoni një llogari duke përdorur një nga metodat e sugjeruara:

 • Një klik
 • Me telefon
 • Me e-mail
 • Përmes një profili në rrjetet sociale dhe mesazherët e çastit.

Pasi të keni përfunduar regjistrimin e llogarisë, klikoni në butonin “HYNI” në anën e djathtë të kokës së faqes kryesore të portalit për t’u identifikuar në 1xbet.

Në dritaren e autorizimit që hapet, vendosni ID-në ose postën elektronike dhe fjalëkalimin që keni krijuar gjatë regjistrimit ose përdorni shkurtoren Odnoklassniki, Vkontakte, Yandex, Mail, Telegram nëse keni përdorur një profil të rrjetit social për regjistrim.

Mënyrat e pagesës janë të disponueshme në 1xbet

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni të gjitha mënyrat e disponueshme të pagesës 1xbet.

Metoda Depozita minimale Tërheqja minimale
VISA , MasterCard 1 EUR 1,5 EUR
Skrill, MoneyGo, Jeton Wallet 1 EUR 1,5 EUR
EcoPayz, Neteller 1 EUR 1,5 EUR
E-Pay, 2 click, iBox, Wide Up, Easy Pay, Sistema, Global Money 1 EUR 1,5 EUR
kuponat flexepin 1 EUR 1,5 EUR
Kuletat e kriptomonedhave 1 EUR 1,5 EUR

Mobile 1xbet

Faqja zyrtare e zyrës së libralidhësve është përditësuar dhe përshtatur për shfletuesit e smartfonëve dhe tabletëve me sisteme të ndryshme operative. Përveç një ndërfaqeje më të përshtatshme, celulari 1xbet nuk ka dallime domethënëse nga një portal me format të plotë, i cili u lejon klientëve të vendosin baste drejtpërdrejt dhe para ndeshjes në të gjitha ngjarjet e ofruara nga krijuesi i basteve, të shikojnë transmetimet video të ndeshjeve, të luajnë në kazino, përdorni bonuse dhe promovime, plotësoni llogarinë dhe tërhiqni para në një smartphone ose tabletë në një kohë të përshtatshme pa u lidhur me një vendbanim.

Aplikacioni 1xbet për pajisje të ndryshme

Si një shërbim shtesë, krijuesi i basteve u ofron përdoruesve mundësinë për të instaluar një aplikacion për pajisjet mobile me sisteme operative iOS dhe Android.

Ju mund të shkarkoni skedarin e instalimit të aplikacionit 1xbet nga faqja e internetit e libralidhësit. Lidhjet për të shkuar në faqen e shkarkimit të apk për iPhone dhe Android ndodhen në fund të faqes kryesore të portalit.

Faqja e aplikacionit ofron udhëzime të hollësishme për shkarkimin e apk dhe instalimin e aplikacionit 1xbet. Ekziston gjithashtu një fushë për futjen e një numri telefoni për shkarkimin e softuerit përmes një lidhjeje nga SMS.

Mbështetja e klientit dhe kontaktet 1xbet

Operatorët e shërbimit të mbështetjes 24-orëshe i përgjigjen menjëherë çdo kërkese nga vizitorët e portalit dhe ofrojnë këshilla të kualifikuara për çdo çështje që lidhet me shërbimet 1xbet në tridhjetë gjuhë, përfshirë edhe gjuhën shqipe. Për të kontaktuar mbështetjen e disponueshme:

Email [email protected]
Numri i telefonit 0800801345
Chat live

Portali ofron opsionet “Consultant-online” dhe “Callback”, si dhe kontaktet e departamentit për çështje të përgjithshme, partneritete, pagesa dhe transferta, departamenti financiar, departamenti i reklamave dhe shërbimi i sigurisë.

Regjistrimi

Pyetje dhe pergjigje

Legjislacioni aktual i Shqipërisë nga 1 janari 2019 vendosi ndalimin e organizimit dhe zhvillimit të lojërave të fatit dhe basteve sportive në internet. Gjithashtu është pezulluar dhënia e licencave përkatëse nga Autoriteti Mbikëqyrës i Lojërave të Fatit të Shqipërisë. Në këtë drejtim, aktivitetet e basteshkruesit 1xbet në Shqipëri nuk mund të quhen të ligjshme.

Funksionimi i portalit 1xbet është i licencuar dhe i organizuar në përputhje me kërkesat e rregullatorit Curacao eGaming. Libërbërësi i përmbahet një politike të rreptë konfidencialiteti dhe përdor teknologji të avancuara për të garantuar sigurinë e të dhënave personale të klientëve dhe sigurinë e transaksioneve financiare. Më shumë se 400,000 klientë nga pesëdhjetë vende të botës përdorin shërbimet e burimit. Vlerësime të shumta pozitive flasin për reputacionin e patëmetë të krijuesit të basteve, i cili ju lejon t’i besoni 1xbet si një nga pjesëmarrësit më të besueshëm në tregun e shërbimeve të basteve.

Uebfaqja zyrtare e libralidhësve prezanton çdo ditë më shumë se një mijë ngjarje për baste sportive në kohë reale. Seksioni i drejtpërdrejtë i 1xbet i portalit ju lejon gjithashtu të shikoni transmetimet video të ndeshjeve me aftësinë për të bërë baste të shpejta gjatë lojës.

Faqja jonë vendos lidhjet alternative më të rëndësishme në portalin e libralidhësve. Çdo lidhje 1xbet çon në një kopje të punës të faqes zyrtare të libralidhësve, ku përdoruesi duhet vetëm të klikojë në butonin “HYNI” dhe të fusë ID-në ose adresën e emailit dhe fjalëkalimin që është krijuar gjatë regjistrimit ose të identifikohet përmes rrjetit social. profili Odnoklassniki, Vkontakte, Yandex, Mail Telegram.

Libërbërësi u ofron përdoruesve një aplikacion zyrtar për pajisjet celulare bazuar në iOS dhe Android. Ju mund ta shkarkoni aplikacionin 1xbet direkt nga faqja e aplikacionit në faqen e internetit të libralidhësve, e cila gjithashtu përmban udhëzime për instalimin e një klienti celular dhe një fushë për të kërkuar SMS me një lidhje në apk.

Faqja zyrtare e internetit 1xbet ofron një gamë të gjerë shërbimesh pagesash të njohura që sigurojnë efikasitetin dhe sigurinë e transaksioneve financiare. Sektori financiar i libralidhësve përpunon kërkesat për tërheqje parash 24/7. Në varësi të metodës së transaksionit të zgjedhur nga përdoruesi, duhen nga disa minuta deri në pesë ditë pune për të tërhequr para. Duhet mbajtur mend se tërheqja e papenguar e fitimeve është e disponueshme në varësi të konfirmimit të detajeve të kontaktit, verifikimit të llogarisë dhe bastit të bonuseve aktive.

Pa koment

1xbet komente

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *